Başa Dön

ELİF KONSEPT

SADECE GÜVEN DİYEREK YAKLAŞIK 5 YIL EVVEL KURDUĞUMUZ MARKAMIZ EMİN ADIMLARLA BÜYÜRKEN "ÖZEL TASARIM" DENİLİNCE AKLA İLK GELEN MARKA OLMAK ONUR VERİCİ.
ÜRÜNLERİMİZİ SADECE TÜRKİYE PAZARINDA DEĞİL AYNI ZAMANDA DÜNYA PAZARINDA DA TÜKETİCİNİN BEĞENİSİNE SUNUYORUZ.

BİZ KİMİZ

İşini aşkla yapmayı seven insanlarız desek herşeyi özetler sanırım.

2014 yılında kurulan Elif Konsept markamız TPE tarafından Ganioğulları adına tescillidir. Hatay'da doğan, İzmir'de büyüyen markamızın merkezi İstanbul'dadır ve sadece online satış gerçekleştirmektedir.

İlk sosyal medya üzerinden satışa başlayan Elif Konsept bugün elifkonsept.de başta olmak üzere birçok türk ve yabancı alışveriş sitelerinde ürünlerinin ve tasarımlarının satışını gerçekleştirmektedir.

Kişiye özel olarak tasarlanan halıların yanında çift taraflı kilim, özel tasarım patchwork halılar ve daha fazla ürün çeşidiyle müşterilerimize tasarım halılar hazırlıyoruz.

Capital ve Ekonomist Dergisi bizim gelecek vaadettiğimizi düşünerek ANADOLU MARKALARI yarışmasında Jüri Özel ödülüne layık gördüğünde yıl 2016 idi. 2017 yılında ise aynı yarışmanın Küçük İşletmeler kategorisinde ikincilik ödülünü aldık.

“Özel tasarım” denilince akla gelen ilk marka olmak onur verici. Ürünlerimizi sadece Türkiye pazarında değil aynı zamanda Dünya pazarında da tüketicinin beğenisine sunuyoruz. Yaptığımız anlaşmalarla başta Almanya, İsviçre, Yunanistan, Azerbaycan olmak üzere 11 ülkeye hem halı hem de tasarımlarımızı satıyoruz.

Özel tasarımlar, kaliteli ürünler ve kaliteli işçilikle farklılığımızı ortaya koyduğumuz için işimizi hep “aşkla” yapıyoruz.

Nasıl Çalışıyoruz

 

MÜŞTERİLERİMİZİ ONLARA ÖZEL TASARIM ÇALIŞMALARIMIZ İLE MUTLU EDİYORUZ.

Sizleri dinliyor ve fikrinizi alıyoruz, sürekli iletişim halinde olup onayınızı alıyor ve tasarımdan üretim aşaması ve teslimata kadar kontrol ediyor, hayal ettiğiniz halınıza kavuşturuyoruz.

 

 

ŞİRKETİMİZ

 

Doğal malzemeler kullanarak kişiye özel kombinasyonlar ve tasarımlar hazırlıyoruz. Mekana özel tasarlanan çalışmalarımızda renkte, ölçüde, tasarımda sınır tanımıyoruz.
Bu alanda yapmış olduğumuz çalışmalar için KOLEKSİYON bölümümüze göz gezdirebilirsiniz.

 

Renklerin ahengine inanıyor halı ve ev tekstili alanında kişiye özel, firmaya özel koleksiyonlar hazırlıyoruz. Bize sadece nerede kullanım yapmak istediğinizi belirtin yeter.
Ev, yat, otel…Tüm yaşam alanlarına özel alternatifler sunmak bizim işimiz.

HALI BAKIM KILAVUZU

Her halının kendine has bakımı vardır. Kullanılan iplik cinsi ve üretim tekniğine göre halı temizliği değişmektedir. Genel olarak;

Zaman zaman halının üzerindeki ağır eşyaların yerlerinin değiştirilmesi veya eşya izi olan yerlerin fırça ile düzeltilmesi, ayrıca halının yönünün değiştirilmesini öneririz.
Özel tasarım halılarımız kesinlikle katlanmamalı ve kırılmamalıdır.
Rulo halinde yatay olarak, nemli olmayan bir yerde saklanmalıdır.
Halıları nemli yerlerde saklamak veya sürekli nemli bırakmak kötü kokulara ve halının deformasyona uğramasına neden olabilir.
Özellikle halı yıkamadan gelen halılarınızı açıp tam kurumasını sağlayın, sonrasında rulo haline getirip kaldırın.
Doğrudan güneş ışığına maruz kalması her üründe olduğu gibi bu ürünlerdede renk değişimine sebep olabilir.
Temizlik sırasında halıyı balkona almak istediğinizde tersten sermenizde fayda var. Direk güneş ışığına maruz kalmasın.
Üzerine sigara veya yanıcı bir cisim düştüğünde halıda deformasyon olabilir.
Kullanım sonucu halı üzerinden ilmek çıktığı takdirde, iplik çekilmemeli ve makas ile yüzey ile aynı seviyede kesilmelidir. Buna göre;

ÇİFT TARAFLI KİLİM

Eğer büyük bir çamaşır makinanız varsa çift taraflı kullanılan kilimleri düşük ısıda çamaşır makinasında yıkayabilirsiniz.
Çamaşır makinası dışında halı yıkama makinasıyla ya da profesyonel halı yıkama yerlerinde ağartıcı kullanmadan temizlenebilir.

YÜN HALI

temizliği yapılırken halı yıkama makinası ya da profesyonel yerlerde ağartıcı kullanmadan temizlik yapılmasına özen gösteriniz.
Halıda leke oluştuğunda ilk müdahaleyi beyaz tülbent şeklinde bezle yapmanızı tavsiye ederiz.
Deterjan, çamaşır suyu, sirke gibi halıya zarar verecek maddeler kullanılmamalıdır.
Kuru köpük uygulanarak, profesyonel ekip ve ekipmanla temizleme yapılmalıdır.
Yün uzun ömürlüdür ve kir parçacıkları halı içinde birikim yapmaz.
Kayma yapmaz, alev almaz statik elektrik yapmaz,alerji yapmaz ve özellikle bebekler için sağlıklı ve güvenlidir.
Firmamız tarafından ithal edilen halı temizleme tozunu tercih edebilirsiniz.
Detayları konuşmak için…

VİSKON HALI

Halınızın derin temizliği için el halısı yıkama konusunda uzman, profesyonel halı yıkama merkezlerinden destek almanızı tavsiye ederiz. Yıkama merkezine halınızın yıkaması sırasında kesinlikle ağartıcı özellikli kimyasalların kullanılmaması gerektiğini vurgulayın. Viskon ve yün doğal ipliklerdir, çok ince elyafların bükümünden oluşur. Temizlik sırasında yapılacak dairesel sert silmeler ya da aşırı basınçlı ovmalar, bu bükümleri açabilir. Açılan iplerin dik durma mukavemeti yok olduğunda, ezilen elyaflar birbirinin içine geçerek halk dilinde “keçelenme” adı verilen görüntüye yol açabilir. Bükümleri açılan ipler, farklı yönlere doğru yatacağı için, ışığı farklı açılardan yansıtabilirler. Bu ışık yansımaları tüketici tarafından, renk kaybı/farklılığı olarak da yorumlanabilmektedir. Bu sonuçlardan kaçınmak adına halınızı silerken yukarıdaki talimatlara uygun bir şekilde davranılmalıdır.

SOFT HALI

Çamaşır makinasında 30 derecede yumuşatıcı kullanarak yıkama yapınız. Yıkama yapıldıktan sonra düz zeminde silkeleyip kurutunuz. Kuruyan halıyı kullanım alanına sermeden evvel tekrar silkeleme yapılarak tüylerin eski haline dönmesi sağlanabilir.

ÖZEL HALI TOZUMUZ

ELİF KONSEPT olarak Almanya’dan ithal edilen ve halı temizliğinde çok rahat kullanabileceğiniz özel halı tozumuzu da tercih edebilirsiniz.

500 gr’ lık poşetler halinde satılan halı temizleme tozuyla 15-20 m²’ yi temizlemek mümkün.

Halı temizleme tozu lekeleri çözer, temizler ve alerjenleri öldürür.

Bu işlemden sonra artık halınız tamamen temizlenmiş, lekelerden arınmış ve 6 ay süreli olarak dezenfekte edilmiş olacaktır.

Halının kurumasını beklemek söz konusu değildir.

Uygulamanın yapıldığı süre içerisinde, ilgili alanda gezilmesinin, (otel, kreş, ibadethane v.b. mekanlarda) günlük aktiviteye devam edilmesinin, temizlik tozu ile temasın insan sağlığına hiçbir zararı yoktur.

Detayları konuşmak için…

İLETİŞİM

MAĞAZA

Fetih mh. Kösebey sk. No:80A PK: 34704 Ataşehir/İSTANBUL

: +90 530 285 31 35

: info@elifkonsept.com

Adınız Soyadınız
E-Mail
Tel
Mesaj